Három könyv nyárvégi napokra

Három könyv nyárvégi napokra

A nyár mindig olyan hamar tovatűnik. Az összes csodás élményével, érzésével, hangulatával: a hajnali napsugarakkal, a vízpart hűsítő élményével, az érett gyümölcs édes ízével, a kerti virágok színeivel, illatával. Ezért hát, használjuk ki, ami a nyárból még maradt: strandoljunk, kiránduljunk vagy egyszerűen csak üljünk ki a kertbe olvasni. Ehhez ajánlok most nektek három remek könyvet a Rivalda rovatban nyárvégi napokra.

 

#1. Abigail Dean: Az ,,A” lány

Három könyv nyárvégi napokra
Három könyv nyárvégi napokra

A legjobb thriller a Holtodiglan óta.” ELLE

“Az “A” lány megérdemli, hogy A szobához és az Éles tárgyakhoz hasonlítsák. A karakterek összetettek, az írás erős, fordulatos és felkavaróan hátborzongató… A vége pedig lélegzetelállító.” Sarah Gelman, Amazon Book Review

“Az “A” lány. A lány, aki megszökött. Ha valaki meg tudja csinálni, akkor az te vagy.”

Lex Gracie, az “A” lány. A nyomozók nevezték el így, miután megszökött a Borzalmak Házából, ahol a saját szülei tartották fogva és kínozták embertelen módon a testvéreivel együtt. Az “A” lánynak köszönhetően végül a gyerekek kiszabadultak és nevelőszülőkhöz kerültek, és mindenki abban bízott, hogy végleg maguk mögött hagyhatják a múltjukat.
Ám miután az anyjuk meghal a börtönben, Lexnek kapcsolatba kell lépnie a testvéreivel, hogy eldöntsék, mi lesz az örökül hagyott és szörnyű emlékekkel terhes ház sorsa. Miközben a sikeres ügyvédként dolgozó Lex felkeresi a többieket, rádöbben, hogy az eltelt évek ellenére még mindig óriási hatalma van a közös családi mitológia bűverejének, és szembesülnie kell azzal is, ki maradt örökre rabságban, és ki az, akinek valóban sikerült megszabadulnia.
Megrázó történet túlélésről, szövetségekről és árulásokról, valamint a testvérek titkairól, amelyeket önmaguk és egymás elől is rejtegetnek.

 

#2. Ashley Audrain: A szív sötétje; borzongás nyáron

Három könyv nyárvégi napokra
Három könyv nyárvégi napokra

Blythe Connor eltökélt, hogy kislányának, Violetnek olyan melegszívű és szerető anyja lesz, amilyen neki nem adatott meg. Ám az anyaság első, kimerítő napjaiban meggyőződésévé válik, hogy valami nem stimmel a kisbabájával – nem úgy viselkedik, mint a többi újszülött, és ők ketten, anya és gyermeke képtelenek kötődni egymáshoz.

Vagy ez csak Blythe rögeszméje lenne?

A férje, Fox úgy gondolja, hogy csak képzelődik. S minél kevésbé hisz neki Fox, Blythe annál inkább úgy érzi, anyaként és feleségként is kudarcot vallott. A helyzet felemészti minden józanságát, s már saját magában sem bízik.

A kistestvér, Sam érkezése azonban mindent megváltoztat: Blythe magától értetődő módon kapcsolódik a kisbabához, és végre olyan anya lehet, amilyenről mindig is álmodott. Valóságos lehet ez az idill? Vagy a balsejtelem, ami Violet születésének pillanatától kísérti Blythe-ot, beigazolódik?

Mi van, ha az anyaság nem mindaz, amire mindig is vágytál, hanem mindaz, amitől mindig is rettegtél?

A szív sötétje letaglózó és elképesztően izgalmas könyv, amely megkérdőjelez mindent, amit az anyaságról és a szülői szeretetről gondoltunk.

“Jól kigondolt, életszerűen megírt, magával ragadó… A szív sötétje éjfekete energiákkal turbózza fel az anyasággal kapcsolatos szorongásokat.” The Guardian

“Feszültséggel teli és félelmetes, mint egy hurrikán.” Newsweek

“Lendületes és iszonytató… Audrain tökéletes érzékkel ragadja meg azokat a látszólag jelentéktelen részleteket, amelyek mindent elmondanak egy kapcsolatról.” New York Times Book Review

“Valószínűleg én vagyok az egyetlen anya a világon, aki nem éli túl az első heteket. Az egyetlen, aki sosem épül fel a gátmetszésből. Az anya, aki belehal a fájdalomba, amikor az újszülött fogínye éles pengeként vágja a mellbimbóját. Az egyetlen anya, aki képtelen úgy tenni, mintha ennyire kialvatlanul is működne az agya. Az egyetlen anya, aki azt gondolja, amikor ránéz a kislányára: Tűnj el! Szépen kérlek!”

 

#3. Bakóczy Sára: Crescence-Széchenyi menyasszonya

Három könyv nyárvégi napokra
Három könyv nyárvégi napokra

Mindazok számára, akik nem egy történelmi korszak elmélyült kutatói, az adott időszak kiemelkedő alakjai gyakran csak a tankönyvekből, tetteik jelentőségén keresztül megismert, nem teljesen emberi léptékű személyiségek. Így van ez Széchenyi István, a “legnagyobb magyar” esetében is: a Magyar Tudományos Akadémia megalapítója, a Lánchíd megálmodója, a magyar nemzettudat megújítója többségünknek egy emberfeletti történelmi alak.

Nem szabad azonban megfeledkeznünk arról, hogy legnagyobb nemzeti hőseink is csak emberek voltak a maguk gyarlóságaival, vágyaival, botlásaival és hétköznapi életével. Bakóczy Sára legújabb regénye Seilern-Aspang Crescence grófnő életének egy meghatározó szakaszán keresztül mutatja be második férjének, Széchenyi Istvánnak az emberi, esendő oldalát is.

A szerző remek ízléssel és arányérzékkel, kiterjedt kutatások alapján mutatja be a XIX. század első évtizedeinek bécsi, pozsonyi és pest-budai életét a császári udvartól kezdve a magyar vármegyei nemesség kúriáiig. Főszereplői, Crescence és Széchenyi István hús-vér alakokként, szenvedélyeikkel és szenvedéseikkel kerülnek ábrázolásra.

 

Kép forrása: Pixabay, Líra